Informujemy, że ta witryna korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz dostosować ustawienia dla plików cookies w swojej przeglądarce. Wiem zamknij.

Nissan Forklift w 70 Rajdzie Polski - Wyniki


Rekordowa frekwencja, rekordowa obsada, rekordowy wynik. Ponad 200 000 kibiców, 200 akredytowanych dziennikarzy i aż 85 ekip stojących na starcie jubileuszowego 70 Rajdu Polski, w tym Robert Kubica, Jan Kopecky i Krzysztof Hołowczyc. Jak się później okazało, po trzech dniach rywalizacji tylko 29 załogom udało się dotrzeć do mety.

Wszystko to z powodu trasy, która po długotrwałych opadach deszczu i przejechaniu ponad 40 bardzo mocnych czteronapędowych aut, przestała praktycznie istnieć. Rajd ten ekipa Polsadu będzie pamiętać długo i to nie tylko z powodu odniesionego po długiej przerwie zwycięstwa, ale także z powodu ekstremalnych warunków serwisowych. Ilość awarii z jakimi serwisanci Polsadu oddziału Konin Krzysztof Olszyna i Mariusz Jóźwiak musieli się zmierzyć w ograniczonym czasie, po zmroku, w błocie, począwszy od usterek elektroniki, aż po konieczność rozcinania podłużnicy w celu wymiany uszkodzonych elementów ukł. napędowego, potwierdzała nieprzypadkowość kandydowania rajdu do przyszłorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata. W takich warunkach sprawdzają się najlepsi. Dlatego był tam też Nissan Forklift. Sprzęt do naprawdę ciężkiej pracy. Od profesjonalistów dla profesjonalistów.

Załoga Piotr Stryjek/Krzysztof Stryjek wspierana przez Polsad i Nissan Forklift wygrała rywalizację w klasie 8 oraz zajęła doskonałe drugie miejsce w grupie N aut produkcyjnych zarówno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jak i Rajdowych Mistrzostwach Europy ERC.