Informujemy, że ta witryna korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz dostosować ustawienia dla plików cookies w swojej przeglądarce. Wiem zamknij.

Chwytak Push- Pull w transporcie mrożonek

Pod koniec kwietnia firma POLSAD Jacek Korczak przeprowadziła demonstrację użytkowania chwytaka typu Push-Pull w jednej ze znanych łódzkich chłodni, gdzie towar składowany jest w temperaturze minus 27 stopni Celsjusza. 

Głównym zadaniem osprzętu jest wyeliminowanie konieczności pracy ręcznej podczas załadunku kontenerów morskich, kolejną zaletą jest zwiększenie powierzchni magazynowej poprzez wyeliminowanie drewnianych palet z magazynu. Zasada działania systemu Push/Pull polega na wymianie palety drewnianej na podkładkę kartonową lub wykonaną z tworzywa. Maty są bardziej ekonomiczne, ekologiczne oraz lżejsze i bardziej higieniczne niż tradycyjne palety. Podczas załadunku wystająca krawędź podkładki wchodzi w zatrzask i wraz z ładunkiem jest wciągana na szerokie widły transportowe, a podczas rozładunku jest z nich spychana co odbezpiecza również zatrzask. Bardzo ważną zaletą chwytaka jest jego prostota montażu. Nakładany jest na widły, a zastosowanie szybkozłączy pozwala skrócić czas montażu/demontażu chwytaka do kilku minut bez konieczności zdejmowania wideł, umożliwiając użytkowanie wózka specjalizowanego oraz w wersji standard w zależności od potrzeb. Podczas pokazu spychacz ładunków Push/Pull marki Bolzoni-Auramo został sprzęgnięty z elektrycznym wózkiem widłowym NISSAN Forklift z serii TX3 z masztem triplex z pełnym wolnym skokiem wyposażonym w baterię o zwiększonej pojemności przeznaczoną do warunków mroźniczych. Klienci zwracali uwagę na osiągi, zwrotność oraz ergonomicznie zaprojektowane miejsce pracy operatora w najnowszej generacji tego popularnego wózka. Obecni podczas prezentacji goście potwierdzili zasadność zastosowania systemu przeładunków Push/Pull w swoich obiektach oraz przekazali, że będą interesować tym rozwiązaniem swoich kooperantów ponieważ pozwoli on na znaczne zmniejszenie kosztów logistyki ładunków w warunkach chłodniczych, oraz pozwoli na łatwiejszą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie system Push-Pull już jest ugruntowanym rozwiązaniem.